VÝMĚNA ŽÁROVKY V AUTĚ: NÁVOD PRO KUTILY

Vadná žárovka může být nepříjemná – zvláště v období tmy. Pokud se vám nechce jezdit pokaždé do dílny, můžete si žárovku auta vyměnit sami. Žárovku však není možné vyměnit sami u každého modelu vozidla. V některých případech může pomoci pouze odborná dílna. Následující pokyny lze tedy považovat pouze za vzorové pokyny pro výměnu žárovky.

U xenonových a LED výbojek ADAC obecně doporučuje návštěvu autodílny, protože v případě závady je nutné vyměnit celý světlomet. Xenonové a LED žárovky zpravidla vydrží tak dlouho jako samotné vozidlo. diagnostika a uprava softwaru

TAKTO SE MĚNÍ ŽÁROVKA AUTA VE SVĚTLOMETU

Chcete – li si autožárovku vyměnit sami , první věc , kterou potřebujete , jsou správné žárovky . Ceny za tyto se mohou velmi lišit. Nákupem z online obchodu, jako je Motointegrator.de , můžete ušetřit peníze . Při výběru lampy byste měli dbát také na kvalitu. Žárovky do světlometů s vyšším dosahem paprsku, např. +130 %, nevydrží tak dlouho jako žárovky s kratší životností.; Apple CarPlay, Android auto

PŘI VÝMĚNĚ ŽÁROVKY POSTUPUJTE NÁSLEDOVNĚ:

1. Výměna by měla být provedena na světlém a suchém místě. Může to být i dobře osvětlené podzemní parkoviště nebo garáž.

2. Vozidlo musí být zajištěno proti rozjetí.

3. Před výměnou žárovky vypněte zapalování a světla.

4. Před výměnou nechte lampy vychladnout, abyste se nepopálili.

5. Demontáž lampy by měla být zdokumentována, aby mohla být instalace provedena znovu v opačném pořadí. Pomoci mohou fotografie nebo videa.

6. Při výměně noste ideálně tenké látkové rukavice a mějte připravenou novou žárovku.

7. Při výměně žárovky postupujte podle pokynů v návodu k autu.

8. Majitel pak může svítilnu demontovat podle pokynů v knize vozidla. Netahejte za kabel.

9. Po kontrole, zda žárovka odpovídá náhradní žárovce, lze žárovku vyměnit. V žádném případě se nedotýkejte skleněné baňky prsty. Kontakt zanechává zbytky mastnoty, což má negativní dopad na životnost halogenové žárovky. Proto se doporučuje nosit čisté látkové rukavice a dotýkat se pouze základny lampy.

10. Nyní lze novou halogenovou žárovku vložit do světlometu. Je třeba dbát na to, aby správně zapadla na místo.

11. Poté, je-li to nutné, zapojte zpět napájecí zástrčku a nasaďte kryt lampy. Je třeba zkontrolovat správné uložení těsnění.

12. Pokud je těsnění správně usazeno, spusťte zapalování a zkontrolujte, zda světlo funguje správně. Svítící proti zdi domu poskytuje informaci, zda je žárovka vyměněna bez další osoby.

Přesto je cesta do autodílny nezbytná, protože vlákno halogenové žárovky není při výměně vždy umístěno přesně na stejném místě. Je pak možné, že ostatní řidiči budou oslepeni. Z tohoto důvodu by se mělo seřízení světlometů zkontrolovat a opravit v autodílně.

Aktualizace map navigace

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *